2014. július 2., szerda

Gigis gasztropuccs – mediterrán kurzus Numero uno

Bevezetés, avagy a tálalás





Éhes olvasóim, van a főzésnek az a szintje, amikor az ember – bár főzni igazán még mindig nem tud –, de már próbálgatja a szárnyait. Még két emberöltő, és remek szakács válik belőlünk; csak igyekezzünk megérni!
Mit is jelent ez? Az igazán nagy szakácsok sajátja, hogy már érzik az ízek harmóniáját. Azaz bátran mernek kísérletezni. Háziasszonyi szinten ez ugye kissé nehezebb, na nem a szárnyalás hiánya miatt, hanem mivel egész más a célközönség. Különben meg: minden tálalás kérdése. Ez alkalommal nem arra a tálalásra gondolok, hanem a kísérő szövegre, amellyel Életünk Párja (továbbiakban É.P.) elé tesszük kreativitásunk legújabb termékét.
Nézzünk néhány instant megoldást! Kreatívabbak persze kotyvaszthatnak ebből is saját szájuk íze szerint ezt-azt, ugye.
Tehát körítések á lá carte:
1. Drágám, ma túlóráznom kellett, sajnos mire el tudtam jönni, zárva volt a bolt, így kénytelen voltam a hűtőben/kertben talált alapanyagokból főzni.
2. Sajnálom, se időm, se kedvem nem volt ma vásárolni.
3. Az anyád/lányod/fiad/kiskutyád lusta volt boltba menni, ezt kapod.
4. Eszed, nem eszed, nem kapsz mást.
5. Szívem, ma mediterrán/kínai/török/mongol/maori/böjt napot tartunk.
6. A 21 napos/szénhidrát/paleolit/Norbi update diétámba csak ez illik bele.
7. Vigyázok az egészségedre, tudod, magas a koleszterinszinted/fogynod/híznod kell.
8.      Hó vége van, tudod. Örültem, hogy még nem üres a spájz.
9.      Sajnálom, Édesem, de áramszünet volt, mindent ki kellett dobnom a hűtőből, és csak ez maradt, ami ehető.
10.  Kicsikém, újítani kell néha, minden egyéb éppen most volt.
11.  Egyetlenem, éppen most hallottam a kolléganőmtől/olvastam a neten/tanultam a főzősuliban/anyukádtól a receptet, gondoltam, megleplek vele.
+1: Jó étvágyat!

Nos, remélem, mindenki megtalálta a maga kedvére valót a körítések közül. Ha É. P. ezek után hajlandó megkóstolni, amit elé teszünk, félig nyert ügyünk van. Na de mi van akkor, ha É. P. finnyás/”csak azt és úgy, amit anyám főz” típus? A helyzet kemény, de nem reménytelen! Soha ne adjuk fel! Ne feledjük, a Gigis Gasztropuccs filozófia jelszava: Nincs ehetetlen étel, legfeljebb nem ittunk eleget! Továbbá fő a kreativitás (ha már az étel nem tud főni, ugyi)! Aki ennyi idő alatt sem volt még képes elsajátítani a Gigis Gasztropuccs filozófia lényegét, az… nos, az se csüggedjen! Hiszen nálam a lazaság és kreativitás a lényeg, csipetnyi (ön)iróniával és teáskanálnyi merészséggel. Ha jobban forgatod a szavakat, mint a fakanalat, az se baj.
Tehát, mint mondtam volt (na jó, írtam; ne kekeckedjünk kérem), a körítés a lényeg. Azaz hogyan tálaljunk. Tehát ha É. P. különösen nehéz eset, akkor az új ízek bevezetésekor (meg néha random, hogy ne fogjon gyanút, ha az ajtón belépve egy szál tűsarkúban fogadjuk neccharisnyával – főleg, ha pasiból vagyunk, azaz vagytok; na, megint belebonyolódom itten a nyelvészkedésbe) feltétlenül terítsünk meg szépen. Nem árt némi rendrakás, porszívózás, esetleg gyertyafény és holdvilág, továbbá csiniruci. Hogy mi legyen a csiniruci? Azt ki-ki döntse el maga! Vegyük elő a kreativitást és fantáziát! Ne várjunk mindig instant megoldásokra, kérem! Nem vagyok én Coco Chanel! Stílusakadémia következő ajtó jobbra!
No, tehát ha idáig eljutottunk, akkor kellemes, halk zenével, gyertyafénnyel, szép ruhában, kedves mosollyal körítve szinte minden lecsúszik. Na és némi sörrel/borral/pálinkával.


Jó szórakozást a konyhában és konyhán kívül!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése